Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Orlen bezgotówkowo kupi Lotos i PGNiG

13 maja 2021 | Ekonomia i rynek | Tomasz Furman

Płocki koncern, w zamian za swoje nowe akcje, zamierza jeszcze w tym roku przejąć kontrolę nad gdańską rafinerią i gazowniczą grupą.

 

Orlen porozumiał się z Ministerstwem Aktywów Państwowych w sprawie bezgotówkowego przejęcia akcji Lotosu i PGNiG. Transakcja ma być zrealizowana poprzez podwyższenie kapitału zakładowego płockiego koncernu i objęcie jego nowych akcji. Założono, że w emisji wezmą udział wszyscy udziałowcy Lotosu i PGNiG.

– Połączenie oznacza brak konieczności inwestowania kapitału Orlenu w przeprowadzenie transakcji. Zasoby kapitałowe zostaną zachowane na potrzeby przyszłych inwestycji. Z uwagi na złożoność całej transakcji oraz ze względu na skalę i liczbę zaangażowanych podmiotów połączenie będzie też najprostszym sposobem sprawnej realizacji – mówi Jacek Sasin, wicepremier i minister...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11960

Wydanie: 11960

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament