Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rośnie popyt na urlopy w Polsce

13 maja 2021 | Pierwsza strona | Danuta Walewska

Brak wymogu testów czy zaświadczeń o szczepieniach to argumenty za spędzeniem wakacji w kraju. Pensjonaty i hotele szykują się na rekord.

 

Z analiz rezerwacji wykonanych przez platformę Travelplanet.pl wynika, że Polskę wybieramy chętniej niż Chorwację, Bułgarię czy Hiszpanię.

– W ostatnich dniach notujemy rekordy w rezerwacjach – mówi Leszek Mięczkowski, prezes Grupy Dobry Hotel, zarządzającej 11 obiektami.

Wzrost popytu i możliwość wykorzystania bonu turystycznego spowodowały jednak wzrost kosztów krajowego urlopu. W najbardziej atrakcyjnych miejscowościach ceny noclegów i wyżywienia wzrosły nawet o 50–60 proc. w porównaniu z rokiem 2020. Zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce może jednak zmaleć, gdy w życie wejdą paszporty covidowe umożliwiające zaszczepionym obywatelom UE swobodne podróże.

Polska nie uczestniczy w testach, ale do konsorcjum tworzącego unijny system nadeszło zgłoszenie naszego kraju o gotowości do integracji. – Spełniamy wszystkie wymagania – zapewnia urzędnik z Kancelarii Premiera. —i.k

Wydanie: 11960

Wydanie: 11960

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament