Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

KPO jest dobrze przygotowany

13 maja 2021 | Prawo co dnia | Anna Krzyżanowska

Działania marszałka Grodzkiego mogą doprowadzić do formułowania wobec Polski zarzutów naruszenia praworządności – mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Będzie pan odpowiadał za realizację Krajowego Planu Odbudowy?

Wszystko na to wskazuje, chociaż polityka jest zmienna, a ja jestem od wykonywania zadań, więc nie przywiązywałbym się do tego. Na ten moment jednak rzeczywiście odpowiadam za KPO.

Przeprowadzono nad nim gruntowne konsultacje społeczne?

Być może nie mam wielkiego doświadczenia w polityce – chociaż działam w niej od kilkunastu lat – ale nie pamiętam dokumentu, który byłby lepiej skonsultowany niż właśnie KPO. Od 26 lutego codziennie spotykaliśmy się i rozmawialiśmy o planie. Sam odbyłem kilkadziesiąt spotkań w tej sprawie ze wszystkimi zainteresowanymi. Dziewięć razy mówiłem o nim w parlamencie, rozmawiałem z KWRiST, Radą Dialogu Społecznego, Radą Pożytku Publicznego, Radą ds. Przedsiębiorczości, Radą ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, wielokrotnie spotkałem się z Komisją Europejską. Nie ma środowiska, które byłoby zainteresowane planem i nie miało możliwości zajęcia stanowiska. Zrobiliśmy też wysłuchanie publiczne, co było ewenementem na skalę Polski, podczas którego sto organizacji pozarządowych przeprowadziło debatę nad poszczególnymi komponentami planu. Jeżeli więc ktoś mówi dziś, że nie było nad nimi konsultacji, to kłamie. Dlatego analizuję możliwość pozwania pana Tomasza Grodzkiego, który taki zarzut sformułował. Proces konsultacji KPO...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11960

Wydanie: 11960

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament