Świat Warhammera i Muminków nad Wisłą
Tworzenie gier nawiązujących do popularnych już historii i uwielbianych przez fanów uniwersów staje się przepisem na sukces. To nowy trend wśród rodzimych studiów.
Handel IP, czyli prawami do własności intelektualnej, w świecie gier wideo nie jest może niczym nowym, ale w ostatnim czasie to zjawisko przybiera na sile. Wykorzystywanie treści popularnych już tytułów, znanych z filmów, książek czy z innych gier bądź bazowanie na wypracowanym już sukcesie innego game developera przy tworzeniu nowego tytułu to w miarę prosta ścieżka do rynkowego powodzenia. Choć może nie jest to gwarancja stworzenia kolejnego hitu, ale taką receptę na udany biznes wybiera coraz więcej rodzimych studiów. Co ciekawe, spółki nad Wisłą nie tylko kupują IP, ale je również sprzedają.
Zasięgi i oddana społeczność
„Ghostrunner" to jedna z ciekawszych polskich gier ubiegłego roku. Produkcja niewielkiego krakowskiego studia One More Level to typowa gra akcji w 3D, osadzona w cyberpunkowym świecie. W marcu br. jej wydawca – All In! Games – podpisał z włoską firmą 505 Games umowę cesji własności intelektualnej praw do tego tytułu. W konsekwencji „Ghostrunner" przeszedł w ręce...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta