Kliniki prawa w czasie pandemii przeszły na pracę zdalną
Covid 19 spowodował zmianę sposobu świadczenia pomocy prawnej w uniwersyteckich poradniach prawa. Sytuacja epidemiczna wpłynęła również na zakres spraw, z jakimi zgłaszano się o pomoc.
Już po raz szósty „Rzeczpospolita" wraz z Fundacją Uniwersyteckich Poradni Prawnych prezentuje ranking studenckich poradni prawnych.
Na podium – podobnie jak w zeszłym – znalazło się aż 11 uczelni. Część z nich wspięła się na szczyt zestawienia, część zaś pożegnała się z pierwszą lokatą.
Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się podobnie jak w zeszłym roku Uniwersytet Warszawski, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (awans z 2. miejsca) oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (awans z 4. miejsca).
Srebrny medal trafił do Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, Akademii Leona Koźmińskiego, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu w Białymstoku.
Na trzeciej lokacie uplasowała się Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Uniwersytet Jagielloński.
Szkoła wrażliwości
– Kliniki prawa działają w Polsce już bez mała 25 lat. Przez ten czas absolwentami programu studenckich poradni prawnych zostało ponad 24 tysiące studentów prawa. Dziś żaden dziekan ani nawet rektor nie ma wątpliwości, że działalność studenckich poradni prawnych jest ważna ze względów społecznych. Idea ta stała się również synonimem nowoczesnego nauczania prawa i jest pożądana na każdej uczelni kształcącej na kierunku prawa – mówi Filip Czernicki, prezes Fundacji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta