Zdrowie i edukacja to sektory, gdzie innowacje zaglądają dziś najczęściej
Warsaw Genomics, Sidly, Jutro Medical czy Telemedico to jedne z tych spółek, które zyskały dzięki pandemi. Wiele kolejnych nowatorskich rozwiązań z Polski czeka już w kolejce, by ruszyć z ekspansją. Wkrótce je poznamy.
Kończy się nabór zgłoszeń do kolejnej, VII edycji konkursu, w którym „Rzeczpospolita" wybiera najbardziej innowacyjne firmy i rozwiązania w polskiej gospodarce. To szansa dla wielu startupów i firm wdrażających nowatorskie produkty i usługi. Liczyć będzie się jednak walor użyteczności danego rozwiązania. Jak podkreśla Hubert Turaj, managing partner w Edisonda (spółka będąca częścią Grant Thornton), który zasiada w jury, innowacyjność realizowana tylko jako „teatr innowacji" nie wnosi istotnej wartości. – Jesteśmy często bombardowani opisami produktów i pomysłów nafaszerowanych modnymi hasłami i trendami. Z punktu widzenia użyteczności innowacji kluczową rolę odgrywa zaś dopasowanie jej do potrzeb odbiorców – pomysłodawca musi więc nie tylko zbudować wynalazek, ale przede wszystkim upewnić się, że jest on do czegoś komuś naprawdę potrzebny i ma szansę znaleźć klientów, którzy będą chcieli za niego płacić – tłumaczy.
Nie tylko przełomowe technologie
„Orzeł Innowacji" to konkurs, który już od wielu lat towarzyszy rozwojowi polskiego ekosystemu innowacji. To jego laureatami są m.in. takie firmy, jak Skriware (producent innowacyjnego laboratorium edukacyjnego dla szkół, tworzonego w oparciu o technologie druku 3D, robotykę i programowanie), Sara AI (sztuczna inteligencja dla systemów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta