Uwaga. Niebezpieczna maszyna w pobliżu
Nadal za większością wypadków w budownictwie stoi człowiek, dlatego szkolenia mogą obniżyć te statystki. Ale coraz częściej z pomocą mogą przyjść także nowe technologie.
Budownictwo jest jednym z głównych sektorów polskiej gospodarki – w 2019 roku w branży pracowało 980 tys. osób, co stanowiło 6,1 proc. wszystkich pracujących. W ub. roku w tym sektorze zgłoszono 3872 osoby poszkodowane, czyli o 19,3 proc. mniej niż w 2019 roku. A liczba wypadków przy pracy na budowach spada systematycznie od kilku już lat, dlatego poprawa sytuacji z pewnością nie jest dziełem przypadku. W 2020 r. doszło do 39 wypadków śmiertelnych na budowach, czyli o 11,3 proc. mniej niż w roku 2019.
Systematycznie spada w budownictwie wskaźnik wypadkowości, czyli liczba poszkodowanych na 1000 pracujących. W ubiegłym roku wyniósł on 4,28 i kolejny raz był niższy, niż podawany dla całej gospodarki (4,62).
Według...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta