Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla bezpieczeństwa, dla środowiska

02 lipca 2021 | Usługi dla bizensu
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

Nie wystarczy już powiedzieć, że zjawisko cyberprzestępczości nasiliło się. 
Od początku pandemii Covid- 19, powszechnej izolacji i przejścia 
w ogromnej mierze na pracę zdalną cyberataki stały się normą. 
Można się jednak przed nimi obronić.

 

Na całym świecie liczba cyberataków podczas pandemii Covid-19 wzrosła o 238 procent! Ofiarami hakerów najczęściej padają osoby pracujące zdalnie. To wnioski płynące z raportu HP Wolf Security Blurred Lines & Blindspots, w którym zauważono również, że urządzenia końcowe podłączone do internetu musiały odpierać średnio 1,5 ataków na minutę na całym świecie. W konsekwencji 91 proc. ankietowanych specjalistów IT stwierdziło, że obecnie więcej czasu spędza na zabezpieczaniu urządzeń końcowych niż dwa lata temu, a 91 proc. twierdzi jednocześnie, że bezpieczeństwo urządzeń końcowych stało się tak samo ważne i absorbujące jak bezpieczeństwo sieci.

– Model pracy zmienił się bezpowrotnie – zauważa Andrzej Sowiński, dyrektor zarządzający HP Inc Polska. – Dzięki pracy zdalnej powstały nowe możliwości zwiększenia mobilności pracowników. Jednocześnie jednak obnażone zostały nowe luki w zabezpieczeniach.

Zatrważające wnioski płynące z raportu zupełnie bez przesady pozwalają mówić o pladze cyberataków, których celem w każdej chwili może być każdy użytkownik internetu, komputera, drukarki.

– W tym trendzie dostrzegliśmy rosnące znaczenie bezpieczeństwa urządzeń końcowych i naturalną, palącą potrzebę stworzenia zintegrowanej oferty dla użytkowników upraszczającej bezpieczeństwo, ale także wyprzedzającej rozwój przyszłych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12002

Wydanie: 12002

Spis treści
Zamów abonament