Telewizor w działalności prawnika? Skarbówka nie ma nic przeciwko
Przedsiębiorca, który w czasie epidemii koronawirusa świadczy swoje usługi zdalnie, może rozliczyć w podatkowych kosztach wydatki na sprzęt codziennego użytku. Interpretacje są na tak.
Zagrożenie koronawirusem spowodowało, że część przedsiębiorców, także z branży prawniczej, musiało opuścić dobrze wyposażone biura. I samemu zadbać o sprzęt niezbędny do dalszego prowadzenia biznesu we własnym domu. Fiskus pozwala rozliczać go w podatkowych kosztach, co pokazuje najnowsza interpre-tacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.
Wystąpił o nią prawnik, który od trzech lat prowadzi działalność gospodarczą. Współpracuje głównie z bankiem, prowadząc jego sprawy sądowe. Przed wy-buchem epidemii koronawirusa wykonywał swoje usługi u kontrahenta. Teraz świadczy je zdalnie, z siedziby kancelarii, która jest zarejestrowana w jego miesz-kaniu. W banku pojawia się okazjonalnie, w celu odbioru dokumentów.
Mecenas zamierza kupić telewizor. Podkreśla, że jest mu niezbędny w działalności gospodarczej. Argumentuje, że musi regularnie uczestniczyć w roboczych spotkaniach z innymi prawnikami procesowymi oraz pracownikami kontrahenta....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta