Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Znów rozpacz

04 sierpnia 2021 | Sport | Krzysztof Rawa
autor zdjęcia: Yuri CORTEZ
źródło: AFP
źródło: Rzeczpospolita

Polska przegrała ćwierćfinał z Francją 2:3. To piąta z rzędu olimpijska porażka Polaków w tej fazie turnieju. Nic dziwnego, że po meczu wszyscy nasi siatkarze płakali.

 

Nie udawało się im kolejno w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Wydawało się, że w Tokio wreszcie przekroczą granicę, na której zatrzymywali się przez 17 lat, niestety, piąty raz przegrali.

Mecz z Francją miał na pewno walory dobrego widowiska: pięć setów, zmienność wyniku, rosnące napięcie, ale z polskiej perspektywy to jednak wyjątkowo gorzka porażka, tym bardziej że drużyna Vitala Heynena prowadziła po trzech setach i dość długo kontrolowała sytuację w czwartym.

Można się zgodzić z zawiedzionym trenerem, który mówił do kamer telewizyjnych, że rywali ośmieliła najbardziej końcówka tego seta, w której Polska za łatwo oddała kilka punktów. Wyrównanie stanu spotkania zawsze bardziej uskrzydla tych, którzy gonią.

Mieliśmy nadzieję

Były w tym ćwierćfinale chwile dające nadzieję na awans. Heynen postawił na pierwszą szóstkę, którą w miarę łatwo było wymyślić: Wilfredo Leon i Michał Kubiak jako przyjmujący, Bartosz Kurek jako atakujący, na środku bloku Jakub Kochanowski i Mateusz Bieniek, rozgrywał Fabian Drzyzga, co do libero wyboru nie było: Paweł Zatorski jest w Tokio bez zmiennika.

Pierwszy set wyszedł im niemal bezbłędnie. Kubiak oszukiwał francuski blok i bronił jak nikt, Leon i Kurek na skrzydłach rozbijali każdy układ rąk. Trener Francuzów Laurent...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12030

Wydanie: 12030

Spis treści

Reklama

Zamów abonament