Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Francja składa Polsce atomową ofertę

14 października 2021 | Ekonomia i rynek | BARTŁOMIEJ SAWICKI
źródło: Rzeczpospolita

Francuski EDF jako pierwszy przygotował ofertę dla polskiego rządu. Atutem Paryża jest dobrze rozpoznany rynek dostawców.

 

EDF złożył polskiemu rządowi wstępną, niewiążącą ofertę na kontrakt obejmujący realizację prac inżynieryjnych, zaopatrzeniowych i budowę (EPC – Engineering, Procurement, Construction) od czterech do sześciu reaktorów EPR (European Pressurized Reactor) o łącznej mocy zainstalowanej od 6,6 do 9,9 GWe.

EDF mówi o dwóch–trzech lokalizacjach w Polsce. Tymczasem do końca roku formalnie ma zapaść decyzja o wyborze pierwszej lokalizacji na Pomorzu.

Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika, że koncern chciałby samodzielnie realizować pierwszą elektrownię jądrową w Polsce. Wstępna oferta obejmuje konfigurację instalacji, schemat przemysłowy, plany rozwoju lokalnego łańcucha dostaw, kosztorys i harmonogram. Francuzi są także w stanie wspomóc finansowo realizację projektu, mogą bowiem liczyć na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12091

Wydanie: 12091

Spis treści

Reklama

Zamów abonament