Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Antygona AD 2021

27 listopada 2021 | Plus Minus | Michał Szułdrzyński

Karmienie, pocieszanie, koncertowanie, podbudowanie morale AGRESORÓW, dosyłanie im wiktu i opierunku, to OCZYWISTA ZDRADA państwa polskiego przez OCZYWISTYCH ZDRAJCÓW! To wzmocnienie ich PRZECIW Polsce, PRZECIW naszym OBROŃCOM! Polsko, zrób coś z tym! Zdrajcy, PRECZ z Polski!" – napisała 17 listopada na Twitterze profesor katolickiej uczelni i sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz.

Cztery dni później jej profil przyozdobiło zdjęcie Chrystusa Króla Wszechświata z okazji obchodzonego tego dnia święta. Na początku listopada sędzia Pawłowicz oburzała się na abp. Stanisława Gądeckiego, który wezwał do pomocy migrantom na granicy, twierdząc, że trzeba się przede wszystkim modlić za polskich żołnierzy strzegących polskich granic i ich rodziny. „Wedle hierarchii miłosierdzia" – uzasadniała.

Postawa sędzi nie była odosobniona. Część tzw. obozu patriotycznego, tak działacze polityczni, jak publicyści, krytykowała abp. Gądeckiego za uleganie lewackim modom i płaszczenie się przed obozem liberalnym. Sam w jednym z podwarszawskich kościołów słyszałem, jak ksiądz mówił o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12127

Wydanie: 12127

Zamów abonament