Firmy prawie jak cyfrowe waluty
Tokenizacja na świecie robi już furorę. Póki co na świecie w ten sposób handluje się dziełami sztuki, czy zarabiają na nich celebryci. Polska firma Norion chce w ten sposób budować jednak startupy, a nabywcy tokenów również będą ją rozwijać.
Tokenizacja, czyli cyfrowe części obiektów pod postacią np. kryptowalut, którymi można obracać, mocno przyspiesza. Firma Markets & Markets szacuje wartość rynku w 2021 r. na 2,3 mld dol., ale w 2026 r. ma wzrosnąć do 5,6 mld dol. To same projekty, mowa jest o tokenizowaniu aktywów 4 bln dol. i to już za kilka lat.
Rynek kryptoaktywów i – szerzej mówiąc – tokenów pędzi. Pojawiają się ciekawostki, jak tokenizacja dzieł sztuki czy znanych osób, ale to ekstrawagancja. W Polsce Doda zaoferowała fanom zakup cyfrowych fragmentów swojego ciała. To jednak tylko ekstrawagancje i projekty liczące na rozgłos i tanią sensację.
Boom na rynku
– Każdy programista, pisarz, współtwórca, wpływowy i marketer chce przezwyciężyć z góry przyjęte poglądy, rzucić wyzwanie tradycyjnym rynkom...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta