Sportowcy nie mają prawa do ulgi dla młodych
Profesjonalne uprawianie sportu nie kwalifikuje się na cele ulgi dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia, jako umowa zlecenie, w związku z tym zawodnicy nie mogą z niej korzystać.
Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 14 czerwca 2022 r. (0113-KDIPT2-3.4011.353.2022.1.AMO).
Wnioskodawca będący klubem sportowym, prowadzi profesjonalną drużynę siatkarzy. Klub zawiera z zawodnikami siatkówki, będącymi osobami fizycznymi, umowy o świadczenie usług sportowych i reklamowych ( kontrakty). Na podstawie zawieranych umów, klub powierza zawodnikom świadczenie usług sportowych oraz reklamowo-promocyjnych na rzecz klubu i jego sponsorów, w tym również udostępniania wizerunków zawodników. Z tytułu należytego wykonywania kontraktu, zawodnikowi przysługuje wynagrodzenie stałe, płatne w ratach miesięcznych oraz wynagrodzenie bonusowe. Wynagrodzenie to jest należne zawodnikowi za wykonanie wszystkich usług objętych kontraktem, w tym również za udostępnienie wizerunku. W kontrakcie nie jest przewidziane odrębne wynagrodzenie za wykonywanie usług sportowych oraz za wykonywanie usług promocyjno-reklamowych. Zawodnicy nie prowadzą działalności gospodarczej. Klub pełni rolę płatnika PIT i pobiera oraz odprowadza od wynagrodzeń...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta