Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak obniżyć koszty energii w firmie?

18 października 2022 | Biznes | Dawid Zieliński
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Rosnące ceny energii spowodowały, że inwestycje w OZE stały się bardziej opłacalne. Potrzebna jest natomiast zmiana prawa budowlanego.

Wszyscy przedsiębiorcy, bez względu na reprezentowaną branżę, stoją obecnie przed problemem dynamicznie wzrastających kosztów energii elektrycznej i cieplnej.

Przy gwałtownie rosnących kosztach utrzymania przedsiębiorstw wielu właścicieli zastanawia się, czy przeznaczać wszystkie środki na ratowanie firmy, czy też inwestować w odnawialne źródła energii, takie jak fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii. Przed podjęciem decyzji o inwestycji warto wykonać szczegółowy audyt przedsiębiorstwa.

Podczas audytu zostaje sporządzona dokumentacja uwzględniająca różne czynniki, m.in. rzeczywiste zużycie energii przez przedsiębiorstwo, profil działalności, ocenę możliwości technicznych i technologicznych firmy. Po dokonaniu audytu, czyli weryfikacji wszystkich czynników, proponuje się rozwiązanie najkorzystniejsze dla danego przedsiębiorstwa.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12398

Wydanie: 12398

Spis treści

Reklama

Zamów abonament