Energia wiatrowa – ograniczenia wynikają z ustawy
Energetyka wiatrowa może kusić przedsiębiorców atrakcyjną ceną, jednak w warunkach naszej gospodarki i legislacji to wciąż dobro trudno dostępne.
Co może zrobić polski przedsiębiorca, by uchronić się przed skutkami aktualnych czynników geopolitycznych? W pierwszym kroku powinien zacząć od unormowania cen energii elektrycznej wykorzystywanej w procesach produkcyjnych. Mając na względzie ograniczenia podaży i niestabilność wycen surowców, a także dostęp i czas potrzebny na wdrożenie jądrowych technologii wytwórczych, OZE stają się dziś kluczowym kierunkiem rozwoju polskiego biznesu, który chce uzyskać dostęp do taniej energii elektrycznej.
Jeśli spojrzymy na całe spektrum technologii stosowanych w przypadku jednostek wytwórczych OZE, które mogą być opłacalne z perspektywy przedsiębiorcy, dużą wartością stają się możliwości, jakie otwiera przed nim energetyka wiatrowa. Korzyści z jej stosowania odczują zwłaszcza te firmy, których model działania np. w zmianowym trybie pracy, odpowiada specyfice produkcji energii generowanej z wiatru. Takie powiązanie z jednostką wytwórczą pozwoli jej użytkownikowi na konsumpcję wyprodukowanej zielonej energii. To z kolei może wpłynąć na obniżenie ceny tak wytworzonej energii o kilkadziesiąt procent w stosunku do jej aktualnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta