Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciemne chmury nad krajem Aleksandra Łukaszenki

18 października 2022 | Świat | Rusłan Szoszyn

Sprawdzane są schrony bombowe i trwają ćwiczenia ewakuacji ludności. Rosja przerzuca na Białoruś tysiące żołnierzy i lotnictwo wojskowe.

– Na Białorusi szykują się do wojny – ostrzega czołowy nad Dnieprem portal Ukraińska Prawda odnosząc się do wypowiedzi białoruskiego ministra ds. nadzwyczajnych Wadzima Siniauskiego. Zdradził, że jego resort już otrzymał uzbrojenie od Ministerstwa Obrony. W remizach pojawiły się specjalne pokoje do przechowania broni palnej. Strażacy odbyli odpowiednie przeszkolenie. I w razie potrzeby, jak stwierdził Siniauski, dołączą do białoruskich sił zbrojnych.

– Kierownictwo naszego kraju robi wszystko, by do tego (konfliktu zbrojnego – red.) nie doszło. Ale rozumiemy, niestety, jaki jest świat i może dojść do sytuacji, podczas której trzeba będzie działać operacyjnie – mówił. Powiedział też, że na terenie Białorusi jest ponad 5 tys. schronów bombowych, w których można będzie się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12398

Wydanie: 12398

Spis treści

Reklama

Zamów abonament