Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Magazyn energii zoptymalizuje koszty

18 października 2022 | Biznes | Arkadiusz Marat

Szacowany czas zwrotu z inwestycji w magazyn energii wynosi około siedmiu lat, w zależności od ceny magazynu i kosztów energii.

W przemyśle koszty energii mają wpływ na finalną cenę wytworzonego produktu, przekładają się na konkurencyjność przedsiębiorstw, zwłaszcza tych o energochłonnej produkcji.

W sytuacji dynamicznie rosnących kosztów energii jednym z rozwiązań i zabezpieczeń przed niestabilnością i nieprzewidywalnością jest zastosowanie magazynów energii wspieranych przez odnawialne źródła, takie jak instalacje fotowoltaiczne. Magazyny energii mogą w pełni wykorzystać ich moce produkcyjne i złagodzić skutki rosnących cen. Dodatkowo stabilizują parametry i poprawiają jakość energii elektrycznej.

W gospodarstwach domowych koszty dostarczanej energii są regulowane przez prezesa URE. W przemyśle obowiązuje wolny rynek i ceny energii elektrycznej kształtowane są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12398

Wydanie: 12398

Spis treści

Reklama

Zamów abonament