Jak domykać obieg odzieży i opakowań
Podnoszenie poziomów zbiórki odpadów zarówno opakowaniowych, jak również tekstylnych jest kluczowe dla zmniejszenia naszego negatywnego wpływu na środowisko.
Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) jako wyzwanie dla gospodarek i firm czy problemy z poszczególnymi grupami odpadów znalazły się w centrum uwagi ekspertów podczas debaty „Gospodarka Obiegu Zamkniętego” w trakcie wydarzenia PRECOP 27 w Katowicach. Celem konferencji było przygotowanie polskiego stanowiska na listopadowy szczyt klimatyczny w Egipcie (COP27).
Unijna dyrektywa w sprawie odpadów wymaga opracowania systemów zbiórki tekstyliów najpóźniej do 2025 r. Jak dziś wygląda sytuacja i co robi w tym zakresie biznes, tłumaczyła Ewa Janczukowicz-Cichosz, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w LPP.
– Przed wprowadzeniem selektywnej zbiórki wyrobów tekstylnych w krajach UE zbiera się ich ponad 2 mln ton. To 32 proc. odzieży wprowadzonej na rynek UE. Oznacza to, że 68 proc. trafia w najlepszym przypadku do odpadów zmieszanych. Jest więc bardzo dużo do zrobienia i selektywna zbiórka odzieży będzie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta