Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bankowość ze sztuczną inteligencją, ale i ludzką twarzą

25 października 2022 | Ekonomia i rynek | Artur Osiecki
Eksperci zgodzili się, że nowinki technologiczne w bankach są napędzane m.in. oczekiwaniami klientów
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
Eksperci zgodzili się, że nowinki technologiczne w bankach są napędzane m.in. oczekiwaniami klientów

Bankowość na miarę przyszłości to zarówno bankowość nowoczesna, mobilna, wielokanałowa i w tle, ale też wciąż bankowość tradycyjna.

Cyfryzacji sektora finansowego poświęcono jedną z debat na „Krynica Forum ’22 – Wzrost i Odbudowa”. Temat wybrano nieprzypadkowo, gdyż jak szacują eksperci, sektor finansowy wskutek pandemii koronawirusa dokonał niebywałego skoku technologicznego – w kilka miesięcy udało się zrealizować cele zaplanowane na najbliższe kilka lat. Prężnie rozwija się bankowość elektroniczna, zmienia się też sposób komunikacji z klientami stawiający na pierwszym miejscu wygodę i oszczędność czasu.

Stan obecny

Jaka jest aktualnie kondycja polskiego sektora bankowego na polu cyfryzacji? – Sytuacja polskiego sektora bankowego jest bardzo dobra. Nasze banki są bardzo dobrze rozwinięte cyfrowo. Są zwinne. Na polskim rynku wprowadzono wiele innowacji. Przykładowo teraz Bank Pekao jako pierwsza tradycyjna instytucja finansowa na świecie tokenizuje sztukę. NFT z elementami kompozycji malarskiej Rafała Bujnowskiego będą powiązane z 440 kartami płatniczymi Unique wprowadzonymi wspólnie z Mastercard – mówił Błażej Szczecki, wiceprezes zarządu Banku Pekao. Dodał, że to nie koniec cyfryzacji, a postęp to także zasługa klientów. – Klienci idą z nami, ale nie możemy osiąść na laurach. Musimy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12404

Wydanie: 12404

Spis treści

Reklama

Zamów abonament