Nauka online bez epidemii
To nie przez koszty ogrzewania dyrektorzy szkół decydują się na zamykanie szkół. Najczęstszą przyczyną jest remont.
Awaria kanalizacji, przedłużający się remont, a nawet jelitówka – to powody przejścia na naukę online. Mimo że zniesiono niemal wszystkie pandemiczne obostrzenia, niektóre dzieci uczyły się zdalnie w tym roku szkolnym nawet dwa miesiące. Rodzice nie są zadowoleni.
– Po dwóch latach epidemii i szkodliwej edukacji online uczniowie muszą mieć na stałe zapewnioną stacjonarną edukację, opiekę, wychowanie – mówi Adam Mazurek, organizator ruchu Ogólnopolski Strajk Dzieci.
Awaria lub jelitówka
Od początku tego roku szkolnego dyrektor szkoły lub przedszkola ma obowiązek przejść na edukację zdalną, jeśli zajęcia w placówce są zawieszone na dłużej niż dwa dni. Przyczyny zamknięcia szkoły czy przedszkola mogą być różne: zagrożenie bezpieczeństwa uczniów w związku z organizacją i przebiegiem imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych, zagrażająca zdrowiu uczniów temperatura na zewnątrz lub w salach lekcyjnych,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta