Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Alkotesty nie na odległość

21 marca 2023 | Pierwsza strona | rp.pl

Resort rodziny nie widzi możliwości, aby trzeźwość pracowników wykonujących pracę zdalną mogła zostać sprawdzona przez pracodawcę. paulina szewioła

Tak wynika z wyjaśnień, które ministerstwo opublikowało na swojej stronie. Jak bowiem wskazuje, taka weryfikacja może zostać przeprowadzona, gdy jest ona niezbędna do zapewnienia ochrony życia i zdrowia pracowników lub innych osób czy ochrony mienia.

A jak tłumaczy ministerstwo, co do zasady praca zdalna jest wykonywana za pomocą urządzeń teleinformatycznych. W efekcie nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka dla zdrowia, życia czy mienia. Eksperci uważają jednak, że co prawda zawarte w kodeksie pracy kryteria ograniczają korzystanie z kontroli trzeźwości przez pracodawców, to jednak nie wyłączają jej w całości, w tym także wobec osób wykonujących prace biurowe.

Ponadto z sondy przeprowadzonej przez „Rzeczpospolitą” wśród organizacji przedsiębiorców wynika, że prewencyjna kontrola trzeźwości nie cieszy się dużą popularnością. Korzystają z niej głównie: transport, logistyka, budownictwo i automotive.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12526

Wydanie: 12526

Spis treści

Rzecz o zdrowiu

Zamów abonament