Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przemieszczenie własnych towarów daje prawo do odliczenia VAT

15 maja 2023 | Podatki i księgowość | Michał Rudy

Przemieszczenie własnych towarów nabytych w Polsce na teren budowy w innym państwie członkowskim UE należy traktować jako ich wewnątrzwspólnotową dostawę. Od nabycia tych towarów przysługuje również prawo do odliczenia VAT.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 9 stycznia 2023 r. (0114- KDIP1-2.4012.565.2022.1.RM).

Polska spółka prowadziła działalność polegającą na wykonywaniu instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych i gazowych. Swoje usługi spółka świadczyła zarówno w Polsce, jak i na terenie innych państw członkowskich UE. W związku z realizowanymi projektami spółka nabywała towary od krajowych dostawców. Zakupione materiały były dostarczane do magazynu spółki lub podmiotu świadczącego na jej rzecz usługi logistyczne. Magazyny znajdowały się na terytorium Polski. Co istotne, spółka nabywała prawo do rozporządzania towarami jak właściciel w momencie ich rozładowania w magazynie. Podczas składania zamówień spółka wskazywała numer projektu znajdującego się w konkretnym państwie członkowskim UE. Istniała jednak możliwość, że zakupione towary finalnie wykorzystywane były do realizacji innego projektu, który miał miejsce w Polsce lub w innym państwie członkowskim UE. Ze względów logistycznych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12570

Wydanie: 12570

Spis treści
Zamów abonament