Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus nie dostanie nic od wsparcia dla firmy z grupy

15 maja 2023 | Podatki i księgowość | Aleksandra Tarka

Zagranicznego usługobiorcy, który korzysta z usług spółki na terenie kraju, nie można uznać za mającego stałe miejsce prowadzenia działalności w miejscu ich świadczenia w Polsce, tylko dlatego, że posiada tutaj inne stałe miejsca prowadzenia działalności.

Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił skargę kasacyjną spółki, która spierała się z fiskusem o to, gdzie rozliczać VAT od usług wsparcia (prawomocny wyrok z 14 lutego 2023 r., I FSK 1794/19).

Spór w sprawie zaczął się od wniosku o interpretację. Spółka wskazała w nim, że ma siedzibę w Polsce, ale należy do międzynarodowej grupy działającej m.in. w sektorze outsourcingu dokumentowych procesów biznesowych. Głównym jej zadaniem jest zarządzanie procesem produkcji i łańcuchem dostaw elementów składowych produktów powierzonych spółce przez klientów. To przede wszystkim przechowywanie, kompletowanie, pakowanie, adresowanie i kontrolowanie zawartości produktów dostarczanych do odbiorców końcowych. W ramach prowadzonej działalności spółka świadczy również usługi wsparcia na rzecz innej firmy z grupy, która ma siedzibę poza Polską i tam realizuje zasadniczy profil swojej działalności.

Spółka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12570

Wydanie: 12570

Spis treści
Zamów abonament