Jak ulga B+R napędza biznes?
Polska zajęła 15. miejsce w rankingu hojności innowacyjnej, którą w naszym kraju oceniono na 19 proc.
W dobie globalnej niepewności innowacje często są motorem napędowym wielu gospodarek. To odkrywanie nowych sposobów działania, opracowywanie produktów czy usług, które lepiej odpowiadają na potrzeby klientów, a także – co ważne w aktualnej sytuacji makroekonomicznej – ograniczenie kosztów funkcjonowania.
Zalet płynących z wdrażania innowacji jest wiele. Jedną z najbardziej oczywistych jest zachowanie rynkowej konkurencyjności, która w wielu przypadkach jest kluczem do sukcesu. Znalezienie pieniędzy w budżecie na takie działania jest jednak często dużym wyzwaniem dla firm. Na początkowych etapach implementacja innowacji może być relatywnie droga, szczególnie jeśli wymaga przemodelowania działania firmy lub oferowanych przez nią usług czy produktów.
Badania w Polsce
Z pomocą przychodzi tutaj ulga B+R, która umożliwia odliczenie kosztu wdrożenia innowacji od podatku płaconego do Skarbu Państwa. Jak pokazuje tegoroczny raport Ayming „Global R&D Tax Incentives. The Benchmark 2023”, na 25 badanych krajów Polska zajęła 15. miejsce w rankingu hojności innowacyjnej, którą w naszym kraju oceniono na 19 proc. Hojność innowacyjna to autorski wskaźnik marki Ayming, który umożliwia porównanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta