Obniżenie kosztów operacyjnych hubu innowacji – korzyści dla firm
Na przedsiębiorców, którzy planują na terenie Polski inwestycje w innowacje czekają zachęty podatkowe. Wśród nich jest m.in. ulga badawczo-rozwojowa, ulga na innowacyjnych pracowników oraz IP BOX.
Pomimo wysokiej inflacji i częstych zmian w prawie, inwestowanie w Polsce, zwłaszcza w innowacyjne sektory, takie jak IT, może przynosić liczne korzyści. Wynika to między innymi z szerokiego rynku pracy specjalistów w dziedzinie nowych technologii oraz szeregu ulg podatkowych i instrumentów wsparcia bezpośredniego, które wspierają rozwój hubów innowacji.
Poniżej przedstawiamy drugi z serii trzech artykułów, które poruszają tematykę inwestowania w innowacje w naszym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem ulg podatkowych. W poprzednim artykule z tej serii staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: „Czy Polska staje się środkowoeuropejskim centrum innowacji?”. W niniejszym artykule skupimy się na szczegółach dotyczących różnych ulg podatkowych, które przedsiębiorca, analizując efektywność i opłacalność inwestycji w centrum innowacji na terenie Polski, powinien wziąć pod uwagę. Natomiast kolejny i ostatni artykuł z tej serii skupi się na dostępnych rozwiązaniach dla pracowników takich centrów.
Ulga badawczo-rozwojowa
Choć nazwa ulga badawczo-rozwojowa może sugerować, że jest to ulga związana jedynie z wąską dziedziną badań naukowych, to w rzeczywistości ulga ta, wprowadzona do przepisów ustawy o CIT, jest skierowana do szerokiego grona przedsiębiorców z różnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta