Co zmieni się w unijnym kodeksie celnym
Importerzy i eksporterzy będą mogli samodzielnie dokonywać zmian w danych dostarczonych do systemu.
Komisja Europejska 17 maja opublikowała projekt reformy unijnego kodeksu celnego (u.k.c.). Według pomysłu jego autorów nowa regulacja ma zarówno zmodernizować obecne funkcjonowanie unii celnej i ujednolicić działania administracji państw członkowskich, jak i dostosować przepisy celne do rosnącej liczby aktów prawnych, z którymi zgodne muszą być towary wprowadzane do obrotu w całej Unii Europejskiej.
Projekt modernizujący unijny kodeks celny zawiera nie tylko zupełnie nowe rozwiązania, jak powołanie nowej instytucji uprawnionego przedsiębiorcy „Trust & Check Trader – T&C Trader”, wspólny system informatyczny „EU Customs Data Hub” oraz odpowiadającą za centralny nadzór nad unią celną „EU Customs Authority”, ale także szereg zmian w funkcjonowaniu obecnie istniejących instytucji, procedur i procesów celnych.
„Domniemany”, „upoważniony” i inni
W...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta