Cel: stabilne prawo dla zdrowia
Legislacja w ochronie zdrowia w Polsce w dalszym ciągu wymaga działań na rzecz jej usprawnienia – wynika z najnowszego raportu „Zdrowa legislacja”.
W oczy rzuca się przede wszystkim sporadyczność w korzystaniu z prekonsultacji przez legislatorów. Zostały one przeprowadzone zaledwie w 11 projektach Ministerstwa Zdrowia (MZ). Takie wnioski przynosi IV raport „Zdrowa legislacja” przygotowany przez Komitet Farmaceutyczny AmCham (KF AmCham).
„Ponadto prawo zmienia się w bardzo szybkim tempie i projekty wprowadzające zmiany do systemu zdrowia pojawiają się praktycznie każdego dnia. W analizowanym okresie (czerwiec 2021 – maj 2022 – red.) pojawiło się 215 otwartych projektów aktów prawnych Ministerstwa Zdrowia, 152 zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, uchwalono trzy poselskie projekty ustaw i cztery rządowe. Przygotowano siedem innych projektów parlamentarnych (poselskich i senackich) i jeden projekt MSWiA, który jednak z uwagi na sytuację uchodźczą dotyczył także pewnych rozwiązań wpływających na organizację ochrony zdrowia w Polsce” – wyliczają autorzy raportu.
Kluczowa stabilność prawa
Celem raportów KF AmCham jest monitorowanie stabilności otoczenia prawnego dla przedsiębiorców działających w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta