Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ster na Paryż

16 lutego 2024 | Sport | Kamil Kołsut
Julia Maik, Zuzanna Famulok, Katarzyna Wasick i Kornelia Fedkiewicz zostały w Dausze czwartą sztafetą świata
autor zdjęcia: Rafał Oleksiewicz
źródło: Rzeczpospolita
Julia Maik, Zuzanna Famulok, Katarzyna Wasick i Kornelia Fedkiewicz zostały w Dausze czwartą sztafetą świata

Największe gwiazdy zrezygnowały z udziału w tegorocznych mistrzostwach świata. Polacy szansę wykorzystują, choć nie wszyscy.

22-osobowa reprezentacja – liczniejszą kadrę wysłaliśmy na taką imprezę tylko raz, w 2009 roku do Rzymu – poleciała do Dauhy po medale, rekordy życiowe oraz kwalifikacje olimpijskie dla sztafet i właśnie ten ostatni punkt był celem najistotniejszym.

Wiadomo już, że kibice podczas igrzysk w Paryżu zobaczą kobiecą sztafetę 4x100 metrów stylem dowolnym oraz sztafetę mieszaną stylem zmiennym. Obie zajęły na mistrzostwach świata czwarte miejsce, która gwarantuje kwalifikację. – Podium było blisko, ale zrobiliśmy duży postęp i to najważniejszy wniosek na przyszłość – mówi Ksawery Masiuk, który płynął w tej drugiej.

Liderzy czekają w blokach

Mniej w ciągu pięciu pierwszych dni imprezy było wyczynów indywidualnych, przeważały raczej zmarnowane szanse. Największą zaprzepaścił 19-letni Krzysztof Chmielewski, czyli ubiegłoroczny wicemistrz świata na 200 metrów stylem motylkowym, który był najszybszy w półfinale, ale przy drugim nawrocie dotknął ściany tylko jedną ręką i został zdyskwalifikowany.

Udział w finale wziął więc jedynie jego brat Michał, który był najmłodszy w stawce i dopłynął do mety czwarty, a na mecie przyznał, że w jego zasięgu było nawet złoto.

Dzień później pierwszą Polką...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12800

Wydanie: 12800

Spis treści
Zamów abonament