Co oznacza ESG w rolnictwie?
Choć rolnictwo nadal nie ma ustalonych standardów ESG, to ślad węglowy, woda i pestycydy raczej trafią do raportów.
To ważny czas dla raportowania ESG, pierwsze, największe firmy właśnie zbierają dane do raportów za 2024 rok. Czy w Polsce znajdą się wśród nich firmy z sektora czysto rolniczego, wątpliwe, nie ma u nas agroholdingów, a giełdowych ukraińskich firm to raczej nie dotyczy. Ale coraz więcej wiemy, jak to raportowanie jest wprowadzane do mniejszych firm i co trafi do powstających właśnie standardów.
Co będą raportować firmy rolnicze?
Przede wszystkim emisje dwutlenku węgla, ale także wodę, zanieczyszczenia, stosowanie pestycydów czy nawozów, relacje społeczne, czyli np. formy zatrudnienia czy gwarancje, że nie korzystają z pracy przymusowej i pracy dzieci – to najczęstsze aspekty, których spodziewają się eksperci w raportach ESG. To wynika z praktyki, rolnictwo jest obciążające dla środowiska, więc skoro raporty mają dać obraz, w jaki sposób firma przyczynia się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta