Tajemnica sukcesu sądu frankowego
Zwiększenie liczby asystentów pozytywnie wpływa na pracę sądu, ale na lepsze wyniki składa się więcej elementów – wskazuje Tomasz Niewiadomski, szef wydziału frankowego w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
Od kilku miesięcy sąd (wydział) frankowy chwalony jest za dobre wyniki. Może je pan przedstawić ?
Mimo licznych trudności istotnie od kilku miesięcy stale rośnie efektywność XXVIII Wydziału Cywilnego SO w Warszawie, czego potwierdzeniem jest wydanie 776 wyroków i zawarcie 42 ugód w czerwcu bieżącego roku. Do tzw. pokrycia wpływu dochodziło w każdym miesiącu 2024 r., wpływ w I półroczu wyniósł 8939 spraw, a załatwienie 10 512. Wydział ma więc najlepsze wyniki w całej swej historii, od kwietnia 2021 r.
Skąd ten wynik, chyba nie tylko dzięki zwiększeniu liczby asystentów?
Wzmacnianie kadry asystenckiej pozytywnie wpływa na pracę sądu, ale na lepsze wyniki składa się kilka innych elementów. To także efekt bardzo dużego zaangażowania większości sędziów, asystentów, referendarzy i pracowników...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta