Podziałem nie da się obejść rygorów
Wielkopowierzchniowym obiektem handlowym nie jest tylko jeden budynek, ale i kilka jako całość techniczno-użytkowa.
Budowa centrum handlowego to nie lada wyzwanie. Wymaga od inwestora nie tylko ogromnych środków, ale przede wszystkim dopełnienia szeregu formalności. A to po zaostrzeniu wymogów prawnych może być jeszcze trudniejsze.
Co gorsza, akceptacja urzędnika na jednym etapie inwestycji nie oznacza, że inny na kolejnym nie może jej już pokrzyżować. Potwierdza to jeden z najnowszych wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Kielcach.
Urzędnicze korowody
Sprawa dotyczyła spółki, która postanowiła zainwestować w budowę centrum handlowego. Początkowo wszystko szło gładko. W lutym 2022 r. prezydent miasta wydał jej decyzję o warunkach zabudowy na cztery budynki handlowo-usługowe, z parkingiem do 238 miejsc postojowych, totemem reklamowym oraz infrastrukturą towarzyszącą.
Schody zaczęły się pod koniec 2023 r., kiedy starosta odmówił jej zatwierdzenia projektów zagospodarowania terenu oraz architektoniczno-budowlanego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta