Nowe drogi poprawią mobilność regionów
Prawie 200 kilometrów nowych dróg ekspresowych, autostrad, obwodnic i tras szybkiego ruchu zostanie finalnie oddanych do użytku kierowcom w tym roku.
Przybędzie też przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów dróg lokalnych – na terenach miast i gmin. Większość z nich to łączniki do nowych osiedli lub drogi alternatywne, których zadaniem jest rozładowywanie drogowych zatorów.
Łatwiej i szybciej
– Nie tylko duże drogi, np. szybkiego ruchu, są potrzebne do zwiększenia mobilności w danym rejonie. Mieszkańcy potrzebują i tych mniejszych, ale równie ważnych ulic, łączących sąsiednie osiedla czy najbliższe miasta. Przykład? Bardzo dobrze, że powoli staje się kompletna trasa S7, bo szybciej i łatwiej dojedziemy z Krakowa do stolicy. Ale też dobrze się stało, że wreszcie została podpisana umowa na planowaną od lat budowę ul. 8 Pułku Ułanów. Mając na uwadze zakorkowane ulice w tej części Krakowa, jest to jedno z bardziej wyczekiwanych połączeń drogowych w mieście. I bardzo ważna droga – mówi Dariusz Nowak, rzecznik krakowskiego magistratu.
Wspomniana ul. 8 Pułku Ułanów nie będzie długa, docelowo ma liczyć ok. 3 km. Jednak połączy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta