Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W zdrowiu liczy się także arytmetyka

05 listopada 2024 | Rzecz o zdrowiu | Piotr Górski
Uczestnicy debaty zgodzili się, że do poprawy kondycji społeczeństwa trzeba efektywnie zarządzać nie tylko chorobą, ale i zdrowiem
autor zdjęcia: materiały prasowe
źródło: Rzeczpospolita
Uczestnicy debaty zgodzili się, że do poprawy kondycji społeczeństwa trzeba efektywnie zarządzać nie tylko chorobą, ale i zdrowiem

Rosnące wydatki ZUS na świadczenia z ubezpieczeń społecznych, związane z niezdolnością do pracy, dowodzą ścisłej zależności między kondycją zdrowotną i produktywnością Polaków.

O arytmetyce zdrowia, uwzględniającej dobro pacjenta i racjonalizację wydatków budżetowych, rozmawiano 29 października podczas debaty Medycznej Racji Stanu „Liczymy się z naszym zdrowiem”.

– Najlepsze zarządzanie chorobą nie wystarczy, by poprawić kondycję społeczeństwa, jeśli nie zarządzimy zdrowiem – jednomyślnie akcentowali: Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS, Marek Augustyn, wiceprezes NFZ, oraz dr Tomasz Tatara, kierownik działu programów zdrowotnych AOTMiT w dialogu z klinicystami i ekonomistami.

– Pandemia powinna wymusić uważność dla wyzwań zakaźniczych, a jednak nie korzystamy ze szczepień ochronnych, nie liczymy się z zagrożeniem, jakie każda infekcja stanowi dla osób z obniżoną odpornością, i pozwalamy sobie, by w regionie być krajem wydającym najmniej na profilaktykę – ubolewał prof. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Szpitala Publicznego w Lublinie.

Prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, prezes Fundacji „Koalicja dla wcześniaka”, zaapelowała o uwagę dla wirusa RS odpowiadającego za 70 proc. infekcji dolnych dróg...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13019

Wydanie: 13019

Spis treści
Zamów abonament