Jak osiągnąć ekologiczne cele ESG?
Osiągnięcie celów ESG oznacza zwrócenie uwagi na zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości.
Zrównoważony łańcuch dostaw, nad którym pracują firmy zobowiązane do wdrożenia w życie założeń dyrektywy CSRD, to taki, który bierze pod uwagę środowisko naturalne. Coraz więcej przedsiębiorstw zbliża się do neutralności klimatycznej, wprowadzając odpowiednie działania, natomiast problematyczne dla nich może okazać się monitorowanie całego łańcucha dostawców. Wciąż nie wszyscy jego uczestnicy zdają sobie sprawę, że realizacja inicjatyw proekologicznych nie jest niczym nieuzasadnioną ingerencją w ich biznes, ale stoi za tym wspólna odpowiedzialność za planetę.
Planując strategię zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa, nie wolno więc pominąć elementu analizy łańcucha dostawców, który może być odpowiedzialny nawet za 90 proc. emisji dwutlenku węgla, jak ma to miejsce w przypadku firm z sektora finansowego. To, co dzieje się od początkowego momentu kreowania produktu lub usługi, czyli np. pozyskania materiałów – ich przetworzenie, produkcja, magazynowanie, transport i dostarczenie do klientów – ma wymierny wpływ na środowisko naturalne. Nie ma znaczenia, czy dotyczy to towarów, usług, procesów, czy technologii. W każdym przypadku mamy co najmniej kilka etapów działania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta