Polacy wyróżniają się na plus w globalnym badaniu talentów
Pracownicy nad Wisłą częściej deklarują uczucie dobrostanu i stabilności zawodowej niż ogół badanych na świecie, choć są nieco mniej zadowoleni z szefów i mniej pewni pracy.
– Jesteśmy w bardzo ciekawym momencie, bo z jednej strony mieszają się w zespołach przedstawiciele różnych pokoleń, wiele firm wraca w większym wymiarze do biur, a sporo branż przechodzi pewne perturbacje. Z drugiej coraz więcej mówi się o zdrowiu psychicznym, wellbeingu, potrzebie elastyczności i potrzebach rozwojowych czy wykorzystywaniu AI – podkreśla Tomasz Walenczak, dyrektor generalny agencji zatrudnienia ManpowerGroup w Polsce, komentując wyniki pierwszej edycji jej badania Global Talent Barometer 2024.
„Rzeczpospolita” jako pierwsza opisuje raport podsumowujący badanie, które wiosną br. objęło ponad 12 tys. pracowników z 16 krajów, w tym z Francji, Niemiec, Holandii, Japonii, USA, Kanady i Polski. Eksperci ManpowerGroup zmierzyli ich poczucie dobrostanu, a także zadowolenia z pracy oraz pewności siebie, podsumowując oceny z tych trzech obszarów w globalnym barometrze talentów (tak wiele firm określa teraz swoich pracowników).
Najlepiej w Holandii, najgorzej w Japonii
Okazało się, że pod względem samopoczucia Polacy wypadają powyżej globalnej średniej, zajmując szóste miejsce wśród badanych krajów....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta