Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warszawa stanie się stolicą ponadczasowego kina

04 kwietnia 2025 | Kultura | rp.pl

II edycja Timeless Film Festival Warsaw to osiem dni, ponad 160 filmów, których pokazy odbędą się w Kinie Muranów, Kinie Ilzujon, Kinie Luna oraz w Sali Ziemia Obiecana.

W dniach 7–14 kwietnia Warszawa ponownie stanie się stolicą kina ponadczasowego, oferując widzom bogaty program pełen filmowych arcydzieł. Festiwal przyciągnie zarówno miłośników klasyki amerykańskiej, europejskich perełek, jak i polskiej kinematografii, przypominając filmy, które mimo upływu lat wciąż fascynują i inspirują kolejne pokolenia.

Program festiwalu obejmuje retrospektywę z udziałem Daniela Olbrychskiego, który w tym roku obchodzi 80. urodziny. Na ekranach pojawią się jego najważniejsze role – od występów u Andrzeja Wajdy po kreacje w filmach Krzysztofa Zanussiego, Volkera Schlöndorffa czy Krzysztofa Kieślowskiego. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak wszechstronnym i charyzmatycznym aktorem pozostaje Olbrychski.

Tegoroczna edycja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13143

Wydanie: 13143

Spis treści
Zamów abonament