Moralność dziennikarzy
DYSKUSJA
W Polsce jest sporo wydawnictw faszyzujących inp. zaprzeczających, że był holocaust. Czy wobec takich pism należy wprowadzić jakieś zakazy?
Moralność dziennikarzy
Program IPolskiego Radia nadał zapis radiowy kolejnej, wspólnej zredakcją "Rzeczpospolitej" dyskusji -- tym razem na temat etyki zawodowej dziennikarzy. Oto jej wersja tekstowa.
Prowadziła, jak zawsze, dyskusję Alina Grabowska, sekretarz Stowarzyszenia Pracowników Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa (które tę dyskusję zainicjowało) , a w zięli w niej udział: Magdalena Bajer, przewodnicząca Rady Etyki Mediów, Teresa Torańska, autorka międzynarodowego bestselleru "Oni", Stefan Bratkowski, jeden zhonorowych prezesów SDP, oraz Jacek Fedorowicz, grafik, aktor isatyryk, prowadzący w TV w niedzielne popołudnia swój "Dziennik Telewizyjny".
ALINA GRABOWSKA: -- Dziś temat szalenie trudny -- etyki zawodowej dziennikarzy. Co się zmieniło w Polsce w ciągu ostatnich 9 lat? Czy jest to dziennikarstwo inne w sensie pozytywnym, czy też inne w sensie negatywnym?
MAGDALENA BAJER: -- Zmieniło się jednocześnie ina korzyść, ina niekorzyść. .. Jest wolne. Lepiej informuje. Nie ma cenzury, jest dostęp, no, nieporównywalnie lepszy niż był, choć niedoskonały inas niezadowalający, do źródeł...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta