Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

20 lipca 1994 | Świat | RB

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

MSZ o oświadczeniu litewskiego Sejmu

Działania Armii Krajowej podejmowane w obronie niepodległości -- na jakimkolwiek terytorium miały miejsce -- były kierowane wyłącznie przeciwko hitlerowskiemu okupantowi. "Nie można sugerować, że miały one jakikolwiek inny charakter" -- powiedział dyrektor Departamentu Prasy i Informacji MSZ Władysław Klaczyński poproszony przez PAP o komentarz do oświadczenia na temat AK przyjętego w poniedziałek przez Sejm litewski. W oświadczeniu napisano m. in. , że "terror wobec ludności litewskiej, a czasami także jej mordowanie, czego niejednokrotnie dopuszczała się Armia Krajowa, powinny być potępione przez Polskę i społeczność światową". Władysław Klaczyński podkreślił, że Polska szczególnie wysoko ocenia rolę AK w walce o niepodległość.

Wilno: młodzi pielgrzymi pod Ostrą Bramą

320 pielgrzymów, głównie młodych, z Wilna, Butrymańc, Solecznik i Turgieli dotarło do wileńskiej Ostrej Bramy -- podała we wtorek KAI. Pielgrzymka Miłosierdzia, która już po raz czwarty wyruszyła z parafii w Ejszyszkach, poświęcona była w tym roku odnowie rodziny. Był to temat konferencji i myśl przewodnia wspólnych modlitw pątników. Pielgrzymki do Ostrej Bramy były zakazane w okresie rządów komunistycznych, wznowiono je przed czterema laty. Wcześniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 222

Spis treści
Zamów abonament