Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szkoła, Centrum, Forum

20 lipca 1994 | Nauka i Technika | ZZ

Powstaje Polsko-Japońskie Środowisko Informatyczne

Szkoła, Centrum, Forum

-- Po trzech latach będą informatykami, zdolnymi porozumieć się nie tylko z osobami tej samej profesji. Dysponując oprócz wiedzy informatycznej także ekonomiczną oraz umiejętnościami i doświadczeniem w pracy zespołowej powinni bez trudu "znaleźć się" w swej przyszłej pracy -- w bankach, przemyśle, administracji. Powinni być fachowcami, jakich wyraźnie brakuje w Polsce i jakich dotychczas nie przygotowywały krajowe uczelnie -- mówią o celu kształcenia Polsko-Japońskiej Szkoły Technik Komputerowych jej organizatorzy. Szkoła z początkiem nowego roku szkolnego przyjmie pierwszych słuchaczy, rozpoczynając działalność w Warszawie.

Otwarcie szkoły, która nastawia się na konkretne, zawodowe kształcenie informatyków to istotna innowacja w dziedzinie kształcenia takich specjalistów. Ale jej znaczenie ma wykraczać poza tę sferę; będzie ona zarazem istotną częścią szerszego przedsięwzięcia, którym zainteresowane są i które wspierają rządy obu państw: tworzenia Polsko-Japońskiego Środowiska Informatycznego.

Z łożą się na tę strukturę jeszcze dwie instytucje: Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Forum Firm Komputerowych. Pierwsza z nich ma umożliwić realizację programów badawczych dotyczących potencjalnych zastosowań nowych technik komputerowych w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 222

Spis treści
Zamów abonament