Słabo w obronie

20 lipca 1994 | Sport | MC

Legia -- Kadra PZPN 1:0

W towarzyskim meczu rozegranym w Warszawie na stadionie Olimpii kadra PZPN przegrała z Legią 0:1 (0:0) . Jedyną bramkę w 61 minucie spotkania zdobył Piotr Mosór, nowy nabytek stołecznego klubu. Porażka jest w głównej mierze "zasługą" obrońców reprezentacji Polski, którzy spisywali się bardzo słabo. Ich nieudana próba złapania napastników Legii "na spalonym" zadecydowała o utracie bramki. Kadra mogła ich zresztą stracić jeszcze więcej, gdyby wykorzystali sytuacje Mięciel i Podbrożny.

Wojciech Kowalczyk, grający w zespole trenera Henryka Apostela przeciwko swoim klubowym kolegom, również ma na sumieniu nie wykorzystane okazje w pierwszej połowie meczu.

Kadra PZPN wystąpiła w składzie: Kłak (46 Woźniak) -- Jegor, Łapiński, Wałdoch, Ratajczyk -- Jałocha, Czerwiec, Gęsior -- Dąbrowski, Kosecki (50 Grembocki) , Kowalczyk.