Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zerwane obrady

20 lipca 1994 | Gazeta | KO

SLD -- PSL i Prawica Razem bojkotują wybory prezydenta Warszawy

Zerwane obrady

Ponad czterdziestu radnych z klubów PSL -- SLD oraz Prawica Razem (której trzonem jest UPR) zerwało kworum na sesji rady gminy Centrum i uniemożliwiło tym samym wybór prezydenta Warszawy. Pozostali na sali radni z Unii Wolności i Samorządności, Przymierza dla Warszawy (PC, ZChN) zgodnie ocenili ten krok jako szantaż. Nie dopuszczono nawet do prezentacji trzech kandydatów na prezydenta.

Zatrzymać maszynkę wyborczą Boniego

Tuż przed rozpoczęciem obrad spekulowano, czy SLD zrealizuje od dawna zapowiadaną groźbę wyjścia z sali. 28 radnych tego ugrupowania byłoby w stanie zablokować wybór prezydenta, gdyż potrzebna jest do tego obecność co najmniej 2/ 3 składu rady (liczy ona 85 osób) . Jednak pierwsza zerwała kworum Prawica Razem. Jej reprezentant odczytał oświadczenie, w którym stwierdzono, że PR "zamierza zatrzymać maszynkę wyborczą Boniego i nie będzie uczestniczyć w przetargach nad...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 222

Spis treści
Zamów abonament