Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wegetariański świat

20 lipca 1994 | Nauka i Technika | ZW

Przemysł mięsny zabija zarówno zwierzęta, jak i ludzi

Wegetariański świat

Wegetarianie nie tylko rzadziej chorują, ale też dłużej żyją. Taki jest wniosek z badań specjalistów brytyjskich i nowozelandzkich, przeprowadzonych na największej jak dotychczas grupie ponad 11 tys. osób. Już wcześniejsze obserwacje skłaniały do podobnych wniosków, jednak uczeni wciąż nie potrafią sprecyzować, jakie są tego mechanizmy. Są też powściągliwi we wszelkich zaleceniach.

Dieta wegetariańska od dawna jest przedmiotem licznych dyskusji i sporów, wygląda jednak na to, że szala wyraźnie zaczyna przechylać się w stronę jadłospisu jarskiego. Rozpisuje się na ten temat prasa specjalistyczna i popularna, w której coraz częściej badacze zwracają uwagę, że tłuszcze i mięso zwierzęce sprzyjają licznym chorobam, głównie nowotworom i chorobom układu krążenia. Powinni wziąć to sobie do serca Polacy, którzy uwielbiają uprawiać ogródki, ale w ich diecie wciąż przeważa zwyczajna i schabowy.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 222

Spis treści
Zamów abonament