Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Giełda nie ma pamięci

20 lipca 1994 | Ekonomia | EW

Portfele optymalne na tydzień 25. 07. --01. 08. 1994 r.

Giełda nie ma pamięci

Giełdowy tydzień, zakończony minionym właśnie poniedziałkiem, należał znów do bardzo udanych dla inwestorów. WIG przyrósł aż do 15 proc. Taki wzrost był efektem bardzo wysokich przyrostów kursów na trzech sesjach i dużych spadków na jednej sesji.

Zadziwiające, że w oczekiwaniu na czwartkową korektę nastąpiła tak duża podaż akcji po kursach dnia. WIG spadł o 5, 9 proc. , chociaż rynek był właśnie wtedy najlepiej zbliżony do stanu równowagi. Na pozostałych sesjach dominowały redukcje kupna.

Z lekcji rynków finansowych pamiętamy, że giełda nie ma pamięci. Giełda uczy jednak wielu rzeczy, m. in. rachunku procentowego. WIG spadł w czwartek o 5, 9 proc. , a wzrósł w poniedziałek o 6, 3 proc. i osiągnął niemalże identyczny poprzedniemu stan, lekko przekraczając 11060 punktów. Takie właśnie sesje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 222

Spis treści
Zamów abonament