Wokół Frankfurtu 2000
POLEMIKA
Wokół Frankfurtu 2000
JANUSZ FOGLER
W numerze 337 "Plusa Minusa" ukazał się artykuł Krzysztofa Masłonia pt. "Honorowi goście", w którym autor podjął próbę oceny mojej ponadrocznej pracy społecznej w charakterze pełnomocnika Ministra Kultury i Sztuki ds. Frankfurtu 2000. Ponieważ na odpowiedź otrzymałem ograniczone miejsce, odniosę się tylko do spraw najważniejszych.
W końcu kwietnia kierownictwo Ministerstwa Kultury i Sztuki zdecydowało, że pełnomocnik powinien być urzędnikiem, zatrudnionym w MKiS. W moim przypadku funkcja pełnomocnika ministra nie oznaczała stanowiska, a jedynie pracę społeczną. Tak więc nie była to oferta dla mnie. Będę, oczywiście, chętnie pomagał - jeśli ktokolwiek zechce mnie zaprosić -- budować program polskiej obecności na MTK Frankfurt 2000. Nie odmówię też zaproponowanego mi członkostwa w Komitecie Honorowym, który niebawem -- mam nadzieję -- zostanie powołany.
Warto wiedzieć, że wszystkie prace w 1998 i na początku 1999 roku wykonaliśmy bez zaliczek, korzystając z kredytu zaufania, jaki przez lata udało nam się w środowisku zgromadzić. Aż dziw, że tyle udało się zrobić, nie płacąc rachunków przez wiele miesięcy, a w niektórych przypadkach blisko rok! Nikt poważny nie kwestionował, że przygotowania do imprezy były znacznie zaawansowane. W tym miejscu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta