Krótki kurs kulturoznawstwa
Finałowe prezentacje sześciu kandydatów
Krótki kurs kulturoznawstwa
Prezentuje się Klagenfurt. W pierwszym rzędzie gazda z Zakopanego.
(C) REUTERS
KRZYSZTOF RAWA
z Seulu
W piątek w Seulu sześciu kandydatów do organizacji igrzysk zimowych w 2006 roku przedstawiło swoje godzinne finałowe prezentacje. Zakopane starało się przekonać członków MKOl, że igrzyska powinny zostać przyznane krajowi o wielkiej kulturze, wielu zasługach dla Europy, krajowi tęczowo barwnemu, czasami natchnionemu, a czasami rozrywkowemu.
Losowanie było korzystne. Zakopane wyciągnęło numer drugi, co oznaczało, że członkowie MKOl zachowają przy polskiej prezentacji zdolność i chęć odbioru przekazywanych treści. Zaczął Klagenfurt i dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jak wygląda procedura. Zgodnie z obietnicą dziennikarze oglądali obraz telewizyjny na wielu ekranach. Dwa największe, około 4 x 5 m, ustawiono na trawie pod namiotem, tamże wstawiono parę rzędów krzeseł. W tle było widać skarłowaciałą kosodrzewinę, skałki i krzewy, więc oko musiało spocząć na telewizorze.
Austriacy zaczęli od gadania i tak skończyli. Właściwie nie przerywali sobie obrazem, bo większość wypowiedzi musieli potwierdzić ludzie z krajów współpracujących przy ofercie, to znaczy przedstawiciele...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta