Czas fuzji
Największe banki spółdzielcze w 1998 roku
Czas fuzji
- SUMA BILANSOWA 1998 R.
- PLACÓWKI 1998 R.
- NAJWIĘKSZE PRZYROSTY AKTYWÓW
- NAJWIĘKSZE PRZYROSTY FUNDUSZY Ubiegły rok był dla banków spółdzielczych okresem wzmożonej konsolidacji. Dzięki przyłączaniu innych banków, aktywa największych z nich znacząco wzrosły, co w wielu przypadkach przełożyło się na lepsze wyniki finansowe. Wszystko wskazuje na to, że właśnie 1999 rok będzie najbardziej przełomowym pod względem łączenia się banków spółdzielczych.
W czwartej już edycji rankingu największych banków spółdzielczych, wśród rozesłanych ponad 200 ankiet, odpowiedzi przysłały 183 banki. O zajmowanej pozycji w naszym zestawieniu decydowała wysokość funduszy własnych. Większość dużych banków zanotowała w ubiegłym roku przyrost funduszy własnych powyżej inflacji. Jedynie 5 banków (z 182) miało niższe niż w 1997 roku fundusze własne. Łączna wartość kapitałów brutto banków obecnych w naszym rankingu wynosi 535,3 mln zł. Jest to około 55 proc. funduszy całego spółdzielczego sektora bankowego.
Pierwsze miejsce zajął w tym roku Spółdzielczy Bank Rozwoju Samopomoc Chłopska (drugi w ubiegłym roku). Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie spadł na drugą pozycję, a
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta