Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciepłe, cieplejsze, najcieplejsze

04 sierpnia 2000 | Moje Podróże | KP

EKWIPUNEK TURYSTY

Śpiwory

Ciepłe, cieplejsze, najcieplejsze

KATARZYNA PIETRASZEWSKA

Nie ma się co rozwodzić nad tym, do czego służy śpiwór. Najlepiej, żeby był ciepły, gdy w nim śpimy, a mały i lekki, gdy go nosimy.

Do wyboru są dwa modele - mumie (sarkofagi) i kołderki. Z reguły w trudnych warunkach, np. na wyprawach, stosuje się mumie. W śpiworze jest ciepło tylko wówczas, gdy go ogrzewamy własnym ciałem, powinien więc być dobrze dopasowany. Jeśli mumia jest zbyt luźna, tracimy energię na ogrzewanie powietrza, wystarczy, że ogrzejemy powietrze utrzymujące się w wypełnieniu śpiwora.

W mumii, niestety, nie da się wygodnie przewracać z boku na bok. Dla tych, którzy chcą się opatulić jak w domu, lepsze będą kołderki. Oba rodzaje śpiworów mają zaciągane kaptury i listwy z materiału zakrywające suwaki, żeby przez nie nie wiało. W obu rodzajach śpiworów wszywa się obecnie suwaki umożliwiające zapinanie śpiwora z zewnątrz i od środka, a także spinanie dwóch śpiworów....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2079

Spis treści

Fotoreportaż

Regiony Polski - Śląskie

Zamów abonament