Nie wszystko po myśli rządu
Ustawa ma spowodować zaoszczędzenie około 3,4 mld zł
Nie wszystko po myśli rządu
- Spór o subwencję oświatową
- Budżet 2000: Rząd nie omawiał redukcji wydatków
W przyszłym roku będą zmiany w Karcie Nauczyciela - zdecydowała wczoraj Sejmowa Komisja Finansów Publicznych, która opowiedziała się za wykreśleniem z ustawy zapisu mówiącego, że płaca zasadnicza nauczycieli stanowi 75 proc. ich przeciętnego wynagrodzenia. O przyjęciu propozycji rządowej przesądził jeden głos.
Jeszcze w tym tygodniu Sejm ma zapoznać się ze stanowiskiem Komisji Finansów Publicznych w sprawie pilnego rządowego projektu ustawy okołobudżetowej. Przyjęcie tej ustawy umożliwi zaoszczędzenie w przyszłorocznym budżecie państwa 3,4 mld zł. Wśród zaproponowanych przez rząd zmian znalazła się także ta dotycząca Karty Nauczyciela. Ma ona zapobiec wzrostowi wynagrodzeń ponad to, co zaplanowano.
"Gorset" do zdjęcia
O tym, że finansów państwa nie stać na utrzymywanie zapisu dotyczącego płacy nauczycieli, przekonywał posłów wiceminister edukacji, Wojciech Książek. Jak stwierdził, przekracza to możliwości budżetu na rok 2000 i 2001, a kto wie, czy nie również na 2002. Wiceminister Książek przypomniał, że dodatkowy koszt wprowadzania Karty Nauczyciela to 1,2 mld zł w tym roku, a
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta