Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oszczędzanie w kasach mieszkaniowych

03 marca 2001 | Ekonomia | NC

LISTY

Oszczędzanie w kasach mieszkaniowych

Co będzie po czterech latach

Przyjmijcie, że Kowalski oszczędzał przez cztery lata i w każdym roku uzyska możliwą ulgę co w sumie powinno dać kwotę równą dużej uldze mieszkaniowej. I dopiero po uzyskaniu pełnego odpisu ulgi w kasie chce kupić mieszkanie u dewelopera. Co wyjdzie w tym przypadku z PIT-D? Chyba będzie musiał coś zwrócić. Z ciekawością czekam na dalsze artykuły w tej sprawie, bo jestem jednym z tych, którzy uwierzyli w równość. Przy okazji ciekaw jestem, jak odliczenia z tytułu oszczędzania w kasie, a potem wycofanie się z tej zabawy - patrz rady amatora - potraktuje urząd skarbowy? Czy ktoś, kto rozpoczął oszczędzanie w kasie nie jest zmuszony do pójścia tą scieżką do końca, o ile rozliczał się" po drodze" z US i uzyskał zwrot podatku już choćby raz?

S. Skrzynecki

Kompromitacja urzędu

Choć jestem zwykłym podatnikiem, nie korzystającym nawet z ulgi związanej z oszczędzaniem w kasie mieszkaniowej, to działania ministerialnych "fachowców" napawają mnie głęboką troską. Do wniosków do jakich doszła interpretując ustawę na łamach "Rz" dyrektor Jolanta Zwierzyńska z Departamentu Podatków Bezpośrednich nie uprawniają żadne reguły wykładni prawa, a przede wszystkim elementarne zasady logiki i zdrowego rozsądku. Ustawodawca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2254

Spis treści
Zamów abonament